Linie lotnicze w Krakowie

Port Lotniczy Kraków Balice – Linie lotnicze

linie lotnicze kraków baliceW sprzedaży tanie bilety lotnicze na cały świat. Gdziekolwiek jesteś, dokądkolwiek chcesz lecieć u nas kupisz swój bilet lotniczy. Zarezerwuj bilet już teraz i nie czekaj na ostatnią chwilę. Im wcześniej kupisz, tym taniej. Dziecinnie prosta wyszukiwarka lotów, profesjonalna obsługa przez telefon, bezpieczna transakcja, szybka realizacja, tanie bilety.

Najczęściej kupowane bilety lotnicze z Krakowa to bilety tanich linii lotniczych do Anglii i Irlandii. Duże zapotrzebowanie na bilety do UK sprawiło, że linie lotnicze w Krakowie stworzyły aż kilkanaście połączeń do Anglii. Samoloty z Krakowa do Anglii: Bristol, East Midlands, Leeds Bradford, Liverpool, Londyn, Newcastle. Loty do Irlandii: Kraków – Dublin. Równie popularne są także przeloty do Francji, Kraków – Paryż, przeloty do Włoch, Kraków – Rzym, Kraków – Bolonia, Kraków – Mediolan. Nie mniejszą popularnością cieszą się loty z Krakowa do Bergen, Berlina, Oslo, Madrytu, a także loty krajowe samolotami Eurolot.
Pozostałe połączenia lotnicze z Krakowa i do Krakowa znajdziesz w zakładce Loty z Krakowa. Dostępność biletów lotniczych na danej trasie, ceny i terminy najprościej i najszybciej znaleźć można w naszej wyszukiwarce lotów.

Linie Lotnicze w Krakowie

W Krakowie Balicach Airport swoje usługi transportowe świadczą następujące linie lotnicze:

 • Aeroflot,
 • Airberlin,
 • Alitalia,
 • Austrian,
 • easyJet,
 • Eurolot
 • Finnair
 • Germanwings
 • Jet2com
 • Lufthansa
 • Norwegian
 • PLL LOT
 • Ryanair.

Obecnie trwa budowanie strategii mającej na celu przyciągnięcie i rozszerzenie oferty tanich lotów i tanich przelotów z Krakowa.

Firma Ryanair to tanie linie lotnicze, które jako jedyne powstały dzięki inicjatywie rodzinnej z kapitałem jednego funta i flotą jednego samolotu. Początkowo loty tych linii obejmowały swoim zasięgiem jedynie Wyspy Brytyjskie i dopiero z czasem siatka ta rozszerzała się na kolejne miasta i państwa europejskie.

Polskie Linie Lotnicze LOT to narodowe i największe linie lotnicze, oferujące regularne loty i przeloty zarówno krajowe, jak i międzynarodowe, w tym także międzykontynentalne. Przewoźnik ten świadczy swoje usługi transportowe na wszystkich lotniskach w Polsce, w tym także w Katowicach Pyrzowicach.

Tanie bilety lotnicze na lotnisku w Krakowie oferują m.in. linie Easy Jet, które należą do wiodących tanich linii lotniczych w Europie. Podobnie jak u wielu innych przewoźników, oferują one możliwość odprawy online, swobodny wybór miejsc w samolocie, a także dodatkowo brak ograniczeń co do bagażu podręcznego. Z Polski samoloty tych linii wylatują z Warszawy, Krakowa i z Gdańska.

Linie Lufthansa to niemiecki narodowy przewoźnik, którego loty i przeloty realizowane są z reguły z wykorzystaniem połączeń łączonych, z przesiadką w Monachium, bądź we Frankfurcie. Swoją ofertę kierują one głównie do głównych portów lotniczych w krajach europejskich. Inną niemiecką linią lotniczą jest Germanwings, które należą do grupy tanich linii lotniczych w grupie Lufthansy. Powstały one w 1997 roku, z siedzibą w Kolonii. Realizowane przez nich tanie loty i tanie przeloty, podobnie jak linii narodowych, z reguły polegają na połączeniach łączonych, z przesiadkami w Bonn, Berlinie, bądź Stuttgarcie. Trzecim przewoźnikiem niemieckim, oferującym swe usługi lotnicze w Krakowie jest Air Berlin. Powstały one w 1978 roku w Oregonie i ich głównym zadaniem było połączenie krajów zachodnich z podziemną częścią ówczesnego Berlina. Obecnie na grupę Air Berlin składają się linie: Luftfahrt GmbH, Luftfahrtgesellschaft z Monachium, szwajcarskie linie Belair oraz LTU z Dusseldorfu, dzięki którym siatka lotów i przelotów łączonych mogła być poszerzona o kolejne regiony.

Austrian Airlines to austriacki główny przewoźnik, który swą siedzibę ma w Wiedniu, a lotnisko bazowe w Innsbrucku. Oprócz połączeń europejskich pasażerskich i czarterowych, do swojej oferty linie te włączyły także połączenia transatlantyckie, m.in. do Melbourne w Australii.

Finnair to linia lotnicza narodowości finlandzkiej, która może poszczycić się niezanotowaniem ani jednego wypadku śmiertelnego. Poza tym firma dużą wagę przykłada do jakości świadczonych usług i w wyniku tego cieszy się jedną z najmłodszych flot na świecie, chroniącą dodatkowo środowisko naturalne. M.in. dzięki tego wyposażeniu obsługuje aż 11 lotów i przelotów długodystansowych, m.in. do Tokio i do USA.

Norwegian to tanie linie lotnicze pochodzące z Norwegii, z tym, że obejmują one wszystkie swym zasięgiem kraje nordyckie. Siatka połączeń linii Norwegian obejmuje obecnie najbardziej popularne trasy, na które klienci często zgłaszają zapotrzebowanie.

W przeszłości połączenia lotnicze z Krakowa Balice oferowały także inne linie lotnicze,  być może kiedyś połączenia tych przewoźników jeszcze wrócą na loty z Krakowa. Były to:

British Airways to brytyjska narodowa linia lotnicza, która powstała w 1987 roku w wyniku połączenia czterech mniejszych przewoźników. Ze względu na ilość obsługiwanych pasażerów, a także ładunków cargo, zajmuje ona czołowe miejsce wśród linii lotniczych na świecie. Aer Lingus to kolejne linie lotnicze, świadczące swoje usługi w porcie lotniczym w Krakowie – Balicach. Ten irlandzki przewoźnik działa na rynku lotniczym nie przerwanie od roku 1936. Działania firmy skupiają się głównie na organizacji lotów do większych miast, z kolei transportem pasażerów do mniejszych miejscowości zajmują się dwie firmy współpracujące – Aer Arann oraz JetBlue Airways.

Brussels Airlines to kolejny narodowy przewoźnik, tym razie belgijski. Powstał on w roku 2005 w wyniku połączenia firm: SNBA oraz Virgin Express. Oprócz połączeń regularnych, oferują także tanie loty i tanie przeloty do krajów Europy, Azji, Afryki oraz Ameryki Północnej. Czech Airlines to czeskie linie lotnicze, działające od 1923 roku oferując połączenia regularne, czarterowe i cargo. W roku 1962 swoją ofertę wzbogacili o loty transatlantyckie inauguracyjnym lotem na trasie Praga – Kuba. W Polsce z usług tych linii skorzystać możne jedynie w Warszawie, bądź w Krakowie.

. Iceland Express to z kolei tanie linie lotnicze, które powstały na przełomie 2002 i 2003 roku na skutek zdobywania popularności grupy przewoźników stosujących niskie ceny biletów lotniczych. Do chwili obecnej linie te nie dysponują własną flotą, do celów realizowanych przelotów służą im maszyny pożyczone od brytyjskiej linii Astraeus. Siatka połączeń tych linii jest również nietypowa, ponieważ rozszerza się znacznie na okres letni, a kurczy na sezon zimowy. Ta bardzo nietypowa linia lotnicza swoje usługi świadczy w Polsce wyłącznie dla pasażerów na lotnisku w Krakowie – Balicach. Jet Air to firma, która rozpoczęła swoje działania na polskim rynku lotniczym w 2001 roku. Początkowo zajmowała się jedynie działalnością uboczną, a dopiero od roku 2003, kiedy to uzyskała certyfikat przewoźnika lotniczego, rozpoczęła działania transportowe. W latach 2005-2008 linie te współdziałały z PLL LOT na połączeniach krajowych, a po tym okresie samodzielne działanie zmierzało do rozszerzania własnej siatki połączeń, nie tylko na trasach krajowych, ale także międzynarodowych.

rezerwacja-biletow-lotniczych
Rezerwuj bilety lotnicze na telefon

Jet Air to firma, która rozpoczęła swoje działania na polskim rynku lotniczym w 2001 roku. Początkowo zajmowała się jedynie działalnością uboczną, a dopiero od roku 2003, kiedy to uzyskała certyfikat przewoźnika lotniczego, rozpoczęła działania transportowe. W latach 2005-2008 linie te współdziałały z PLL LOT na połączeniach krajowych, a po tym okresie samodzielne działanie zmierzało do rozszerzania własnej siatki połączeń, nie tylko na trasach krajowych, ale także międzynarodowych. Ostatnią zaś linią świadczącą swoje usługi lotów i przelotów na lotnisku w Krakowie Balicach jest Transavia.com. To holenderskie tanie linie lotnicze, wielkościowo zaraz po KLM. Działają na rynku od 1965 roku, od pierwszego połączenia na trasie Amsterdam – Londyn. Obecnie oferują pasażerom tanie bilety lotnicze na rozkładowe tanie loty i przeloty, a także na przeloty czarterowe do regionów wakacyjnych.